Saradnja sa TACSO resursnim centrom

Kolping društvo Srbije ostvarilo je saradnju sa TACSO resursnim centrom Građanskih inicijativa, kroz tehničku podršku procesu strateškog planiranja i javnog zastupanja. Predstavnici Kolpinga Srbije učestvovaće na treningu koji će ova organizacija realizovati, sa krajnjim ciljem izrade dokumenta strateškog plana.

Trening, koji će u Novom Sadu organizovati i implementirati TACSO resursni centar građanskih inicijativa sastojaće se iz dva dela: edukativne radionice i individualne mentorske podrške na izradi dokumenta strateškog plana. Kolping društvo Srbije će imati petoro predstavnika na radionici, koji će znanje koje će tamo steći odmah nakon toga primeniti u radu na izradi strateškog dokumenta. S obzirom na to da Kolping Srbije nastoji da se konstantno unapređuje i usavršava svoj rad, učešće na ovoj edukaciji i izrada dokumenta strateškog plana doprineće daljem razvoju organizacije.